Aktuality

 

Ironická varianta využití bezplatného cykloboxu v Lounech se naplnila - už tam spí bezdomovec. Potřebu bezpečného cyklostání nadále podporuji, ale provedení se nepovedlo. Pokud se box nedá pod dohled nebo neupraví bezplatný režim, navrhujeme box odprodat.

Červenec 2017

18.07.2017

Po nějaké době aktualizace dění v cyklodopravě: po nedohodě o cykloprojení důležitých částí města v dopravní komisi byla městem objednána aktualizace studie z roku 2009 od stejného autora (proj. kancelář Valbek). Zhotovitel zatím neměl žádné otázky ohledně místní situace, zřejmě je všechno jasné.

Po instalaci loni na podzim bikeboxy ani nikdo nevyzkoušel, a už byly vypnuty na zimu. Do 6.4.2017 byly mimo provoz, problém je tak trochu v tom že tak vypadají i nadále. Když přijdete k boxům, jeví se stále jako mrtvá železná věc - jednotlivé kóje uzamčené, ovládací display mrtvý.

Ve většině zapojených měst je organizátorem radnice. O tom se nám tady zatím může jen zdát, ale příští rok už to snad dáme aspoň vlastními silami.

V jednání je zprovoznění online dat o obsazenosti boxů na webu města Louny. Měli byste tak aspoň před jízdou na autobusák přehled jestli máte šanci se vejít.

Cesta do Prahy? Po městě se přibližte na autobusák svým bicyklem, bezpečně ho tam odložte a pokračujte autobusem. I tomu se říká integrovaná doprava a v Lounech vám ji umožníme.

Národní cyklokoordinátor Jaroslav Martínek si ve čtvrtek krátce prohlédl Louny a poté nám představil Město s dobrou adresou. To je srozumitelnější název pro město, které reflektuje potřeby lidí při řešení veřejného prostoru a městské mobility. Probíraly se problémy měst s dopravou a parkováním, kombinace různých druhů dopravy i konkrétní příklady a...

Cyklojízda

16.09.2016

Historicky zřejmě první cyklojízdu v Lounech absolvovalo celých 16 jezdců + 3 kočárkové jednotky! Na Louny vlastně úspěch, hlavně to byla příjemná akce, která vyvrcholila otevřením putovní výstavy Město s dobrou adresou Louny.
Účastníci jízdy vyplnili krátký dotazník o cyklodopravě v Lounech a zakreslili, jakou trasu zvolili na základě...