Do práce na kole 2019

03.03.2019

Tisková zpráva:

Do práce na kole 2019 - Louny - registrace spuštěny


V Lounech podruhé, celorepublikově již podeváté, vyhlašujeme na celý květen výzvu Do práce na kole.


Chcete město, kde se lépe dýchá a kde je víc prostoru? Chcete mít bystřejší mysl a lepší vztahy v práci? Připojte se k výzvě i vy, se svým týmem z firmy, školy, úřadu...


Při loňské premiéře se v Lounech zapojilo úžasných 78 účastníků, kteří ujeli nebo ušli 13.829 km a ušetřili 1,783 tuny oxidu uhličitého oproti jízdě autem. Vítěz individuální soutěže najezdil 1.553 km. Lounským a přespolním to ovšem nestačilo, a tak se zapojili i do týdenní zářijové výzvy, kde mezi všemi zapojenými městy v ČR vyhráli! Rovněž jsme se úspěšně zapojili do mrazivého ježdění na kole v lednu 2019.

Své týmy měli loni v soutěži významní zaměstnavatelé z regionu, např. SEKO Aerospace, Aisan industry Czech, Solar Turbines EAME, Fujikoki Czech, Hitachi Cable.

Hlavními partnery lounské soutěže DPNK pro letošní ročník zůstávají Město Louny a cykloprodejna Kola Chrobák.


Akce Do práce na kole je především výzvou týmovou, včetně doprovodných akcí. Členové týmů pak soutěží v kategoriích Pravidelnost a Výkonnost na kole, pěšky či poklusem. Každý účastník si své cesty může zapisovat ručně do systému Do práce na kole nebo nahrávat přes mobilní aplikace Urban Cyclers, SuperLife nebo Strava. Poznávacím znamením účastníků je triko z biobavlny s motivem soutěže.


Cílem soutěže Do práce na kole není jen vyhrát květnové klání, ale vytrvat i do dalších měsíců a také motivovat firmy a instituce, aby své zaměstnance v udržitelných formách dopravy podporovali. A i to se podle čísel daří. Součástí letošního ročníku je i výzva Do školy na kole, určená dětem od 13 let. Ta motivuje k boji proti fenoménu "mamataxi" a s ním spojeným emisím, dopravním chaosem před školami a nedostatkem pohybu.


Svůj tým registrujte ideálně ještě v březnu na www.dopracenakole.cz. Samotná výzva se koná v průběhu celého května.

Kontakt:

Jan Žalud (spolek Přívoz LN)

tel. 733 184 750; email: cyklouny@centrum.cz

www.cyklouny.cz