Bikeboxy - příběh bez šťastného konce?

25.04.2017

Po instalaci loni na podzim bikeboxy ani nikdo nevyzkoušel, a už byly vypnuty na zimu. Do 6.4.2017 byly mimo provoz, problém je tak trochu v tom že tak vypadají i nadále. Když přijdete k boxům, jeví se stále jako mrtvá železná věc - jednotlivé kóje uzamčené, ovládací display mrtvý.

Pokud jste zvídaví a ťuknete na display, zjistíte že věc ožila. Radost trvá do té doby než po váhání, zda číst podmínky úschovy, zadáte Uschovat zavazadlo. Tehdy zjistíte, že všechny boxy jsou plné. Tedy nic. A zkusíte to kdykoliv znovu a zase nic. Uvázat kolo k zábradlí a vyfotit u nefunkčních boxů, i takové obrázky kolují po facebooku.
Úřední vyjádření říká, že problém je v nenechavých občanech, možná i malých občáncích, kteří z pr.... boxy uzamykají. Samozřejmě že v nich žádná kola nejsou, navíc otevírací procedura v režii tří různých protistran kvůli vzájemnému svědectví není jednoduchá věc. Empirické zjištění říká, že boxy jsou uzamčené nejen ve dnech školní docházky, ale poctivě i v sobotu a neděli. Inu, nelze než smeknout před tou koordinovaností škodolibců. Anebo je to jinak? Těšíme se na další pokračování příběhu.

Anebo ne, možná by bylo lepší kdyby, se věci dotahovaly do konce bez podobných trhlin. Pokud je chyba v lidech, bezplatná verze boxu skončí a nahradí ji mincovník.