DPNK 2019 v Lounech - výsledky

26.06.2019

Po celý květen jezdilo 100 účastníků z Lounska v rámci celorepublikové výzvy Do práce na kole. A první školáci ze ZŠ Přemyslovců se připojili do výzvy Do školy na kole. V Lounech se jednalo o druhý ročník soutěže, v níž jde zejména o pravidelnost dojíždění či pěší docházky do zaměstnání. Lepší kondička či bystřejší mysl v práci nemusí být jedinou odměnou. Mnozí třeba zjistili, že na kole se dá po městě pohybovat rychleji než autem.
Zpestřením cest byly doprovodné akce Mošt na triko a Pivo na triko, kdy se mohli účastníci zdarma občerstvit u lokálních výrobců Moštárna Louny a Pivovar Zichovec.
Závěrečné vyhlášení soutěže proběhlo třetí červnový týden v bývalé výletní restauraci Lužerady. Hlavní cenou bylo trekové kolo od Kola Chrobák pro nejvýkonnější ženu. Odměněny byly vylosované týmy s největší pravidelností ježdění, i nejlepší chodec a chodkyně.
Jak hodnotí květnové výkony lounský organizátor Jan Žalud ze spolku Přívoz LN? "Jsem rád, že se po loňském úspěšném startu daří ještě navyšovat počet účastníků. Soutěž podporují velcí místní zaměstnavatelé jako Aisan či SEKO, přidávají se další, máme lidi co jezdí třeba do zóny Triangle. Zdá se, že lehce soutěživý duch akce se lidem líbí. Jsem zvědavý, jestli se v příštím roce zapojí třeba městští úředníci. A hodně si pro příští rok slibuji od zapojení škol."
Osobní záštitu akci věnoval starosta města Pavel Janda, hlavními partnery bylo Město Louny a Kola Chrobák.

Hodnocení:
🚲 100 účastníků včetně 2 školáků (Do školy na kole)
🚲 24 610 km najetých či nachozených do práce či do školy
🚲 3,1 mil. gramů ušetřených emisí CO2
Oceněné vylosované týmy s pravidelností ježdění nad 66 %:
Fuji (Fujikoki Czech)
Tým č. 4 (Aisan Industry Czech)
T- (T-mobile Czech)
Zvířata ze Seka (Seko Aerospace)
Cirkusáci (Solar Turbines EAME)
Individuální výkony:
Nejlepší muž na kole Michal Hajný, 2 314 km
Nejlepší žena na kole Ivana Palková, 300 kmNejlepší chodec/běžec muž Martin Vostřel, 205 km
Nejlepší chodkyně/běžkyně žena Ew z týmu Mapéři, 102 km

Děkujeme všem, jste úžasní. A jezděte a choďte dál, pomůžete zachránit planetu!